Türk Patent Enstitüsü Bilgi ve Doküman Birimi

Türk Patent Ensitüsü Bilgi ve Doküman Birimi Hizmette

Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Türk Patent Enstitüsü arasında Haziran 2014’te imzalanan; sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile Türk Patent Enstitüsü arasındaki işbirliğini artırmaya ve sanayicilerin sınaî haklar konusunda bilinçlendirilmesine katkı sağlamaya yönelik işbirliği protokolüne istinaden KTSO bünyesinde “TPE Bilgi ve Doküman Birimi” oluşturulmuştur.

Sanayicilerimizin pazarda rekabet edebilirliğini arttırması konusunda patent ve faydalı model, marka ve endüstriyel tasarım, coğrafi işaret tescili gibi sınai mülkiyet hakkı bilincinin gelişmesi büyük önem arz etmektedir. Bu bağlamda sanayicilerimizin üretim ve pazarlama aşamalarında mevcut ürün üzerinde oluşabilecek faydalı model ve patent, marka ve tasarım gibi haklarının oluşturulmasında ve yaşatılmasında her türlü bilgi ve dokümanın sağlanması için sadece oda üyelerine değil ilgili tüm isteklilere yardımcı olmayı amaçlamaktadır.


Kıbrıs Türk Sanayi Odası TPE Bilgi ve Doküman Birimi olarak marka, patent ve faydalı model, endüstriyel tasarım başlıklarında KTSO’dan hizmet alabileceğiniz konular aşağıdaki gibidir:

- Marka, Patent, Faydalı Model ve Endüstriyel Tasarım, Coğrafi İşaret Tescili hakkında bilgi ve başvuru süreçleri hakkında firmalara bilgi verilmesi

- Patent başvuruları için ulusal ve uluslararası ön araştırma, araştırma ve bilgi hizmetleri (ESPACENET, TPE )

- Sınai mülkiyet haklarıyla ilgili başvuruların gerçekleşmesi için TPE vekillerine yönlendirme yapılması

  • Daha fazla bilgi için:

Leyla Mahrum

KTSO İş Geliştirme Uzmanı

TPE Bilgi ve Doküman Birimi Sorumlusu

2258131 – 4

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.